توجه برنامه نامزدی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

توجه: برنامه نامزدی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حرف‌های مجری مناظره‌های انتخاباتی در «خندوانه»

مرتضی حیدری در برنامه «خندوانه» حضور یافت و درباره‌ی اجرای برنامه‌های مناظره و خاطراتش در این راستا سخن گفت.

حرف‌های مجری مناظره‌های انتخاباتی در «خندوانه»

حرف های مجری مناظره های انتخاباتی در «خندوانه»

عبارات مهم : برنامه

مرتضی حیدری در برنامه «خندوانه» حضور یافت و راجع به ی اجرای برنامه های مناظره و خاطراتش در این راستا سخن گفت.

به گزارش ایسنا، مرتضی حیدری، مجری برنامه های مناظره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در برنامه «خندوانه» راجع به کارهای خود بعد از برنامه های مناظره، بیان کرد: من گوینده خبر هستم و برنامه های اقتصادی و سیاسی اجرا می کنم و بعد از مناظرات نیز مانند سابق اجرای این برنامه ها را برعهده دارم.

حرف‌های مجری مناظره‌های انتخاباتی در «خندوانه»

حیدری راجع به احساس اضطراب و نگرانی در اجرای برنامه های مناظره گفت: من در اجرای برنامه های مناظره اضطراب زیادی نداشتم به علت اینکه تمرین زیادی جهت این اجرا انجام داده بودم. قبل از برگزاری مناظره تمام دکوپاژهای صحنه را نوشته بودیم و با عوامل برنامه و کارگردان اجرا می کردیم. در واقع می دانستیم که قرار است روند برنامه چگونه باشد. مدیریت عالی و درجه یک معاونت سیما، معاونت سیاسی و ستاد انتخابات شرکت باعث شد که برنامه مناظره به صورت عالی اجرا شود. علی رغم اینکه صدها نفر در پشت صحنه برنامه های مناظره تلاش می کردند تا برنامه به خوبی اجرا شود اتفاق تنش زا و استرس زایی به وجود نیامد.

وی افزود: در سه برنامه زنده مناظره که تقریبا ده ساعت بود و حساسیت بالایی نیز داشت حتی یک نفر هم در طول این ساعات راجع به نحوه اجرا و گفتارم از گوشی حرفی به من نزد که این اتفاق به علت مدیریت بسیار خوب مردها میرباقری و آخوندی بود که در بیرون از برنامه تلاش می کردند که آرامش جریان داشته باشد.

مرتضی حیدری در برنامه «خندوانه» حضور یافت و درباره‌ی اجرای برنامه‌های مناظره و خاطراتش در این راستا سخن گفت.

این مجری با اشاره به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در برنامه مناظره اظهار کرد: نامزدهای برنامه طبیعتا به علت قرار گرفتن در موقعیت حساس و تعیین کننده استرس داشتند ولی به علت اینکه چندین دهه در حوزه های ارشد مدیریتی و سیاسی کار کردند به نظرم توانستند بر احساسات خود مسلط باشند.

وی با بیان اینکه مجری برنامه مناظره نباید گرایش سیاسی خود را نشان دهد گفت: فاجعه بارترین اتفاق جهت مجری مناظره این است که مخاطبان بفهمند گرایش به کدام نامزد انتخابات ریاست جمهوری دارد، لیکن مجری نماینده آحاد مردم است و باید حرفه ای کار کند. براساس اصول حرفه ای، اخلاقی و قانونی مجری حق ندارد گرایش خود را به نامزد خاصی ابراز کند. جهت نامزدهای ریاست جمهوری برنامه مناظره بازاریابی رای است و آن ها علاقه مند هستند که بعد از مناظره ها تعداد رای ارزش اوج رود. این اتفاق جهت مجری هم صدق می کند. مجری مناظره تصویری در ذهن مخاطب دارد که اگر گرایش به نامزد خاصی از خود نشان دهد آن تصویر خراب می شود بنابراین مجری هم به دنبال بازاریابی میان مخاطبان است و جهت اینکه تصویر درستی از او در ذهن مخاطبان قرار بگیرد مستلزم بی طرفی مطلق اوست.

حیدری با اشاره به اتفاقی که در برنامه مناظره پیش آمد و باعث شایعه شد اظهار کرد: من زمانی که کاغذ را جهت خواندن شماره نامزد مورد نظر بیرون آوردم متوجه شدم که دو پاکت در داخل هم رفته است به همین علت به نظرم منطقی ترین کار این بود که دو پاکت را به داخل جام برگردانم چون شرایط حساس بود و بعضی فکر می کردند تقلبی انجام شده است است و بعضی هم بدشان نمی آمد که مظلوم نمایی کنند چون یک مسابقه بود. در واقع هیچ اتفاق خاصی نیفتاد لیکن تا زمانی که پاکت را باز نکنی و کاغذ را باز نکنی امکان ندارد شماره نامزد مورد نظر را ببینی.

حرف‌های مجری مناظره‌های انتخاباتی در «خندوانه»

مجری برنامه های مناظره در ادامه با اشاره به واکنش‌ها خود برابر نامزدهای ریاست جمهوری گفت: ما آنقدر وسواس داشتیم که با رفتارمان در پشت صحنه گرایشی به نامزد خاصی صورت نگیرد. من معمولا چهار دقیقه قبل از شروع مناظره به جایی می رفتم تا با نامزدها روبه رو نشوم لیکن ممکن بود که این شائبه پیش بیاید که با نامزدی زیاد گرم می گیرم و صمیمی هستم. حتی یکبار در وقت استراحت دیدم که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری با مشاورش از راهروی روبه رویی می آید. جهت اینکه با آن ها برخورد نکنم به راهروی دیگری رفتم تا شائبه به وجود نیاید و اصل بی طرفی رعایت شود.

وی افزود: من بعد از برنامه های مناظره نوارهای ضبط شده است را نگاه می کردم. حتی بین سه مناظره هم با همکاران و کارگردان برنامه تمرین می کردیم و اشتباهات برنامه را گوشزد می کردیم تا اصلاح شود.

مرتضی حیدری در برنامه «خندوانه» حضور یافت و درباره‌ی اجرای برنامه‌های مناظره و خاطراتش در این راستا سخن گفت.

مرتضی حیدری با اشاره به تحصیلات خود گفت: من فیزیوتراپی خواندم و یک کلینیک داشتم و در بیمارستان هم کار می کردم ولی در حال حاضر در این راستا کاری انجام نمی دهم. من از دوره بچگی همزمان با برنامه های کودک اخبار می دیدم، گاهی روزنامه می گرفتم و جهت فرزند های همسن و سال خودم روزنامه می خواندم. من بسیار دوست داشتم تا به تلویزیون بیایم. در آن وقت ما با بیوک میزایی همسایه بودیم و یکبار از او خواستم که من را به تلویزیون ببرد. او من را سر ضبط یکی از برنامه هایی برد که به کارگردانی حسین پناهی اجرا می شد و خودش در آن نقش آفرینی کرده بود. بعد از آن به تلویزیون نرفتم تا سال 74 از مجله سروش که آگهی جهت گویندگی خبر داده بودند به من زنگ زدند و درخواست کردند که بروم. در آن وقت 26 سالم بود.

وی با اشاره به برنامه گفت وگوی خاص خبری بیان کرد: برنامه گفت وگوی خاص خبری را سال 78 راه اندازی کردیم که هنوز هم ادامه دارد. من 7 سال و نیم هر شب به تنهایی این برنامه را اجرا کردم و به همین جهت سفر و مهمانی نرفتم. از ساعت یازده صبح تا دوازده شب در شرکت حضور داشتم و حتی سه سال هم از دوازده شب تا شش صبح سردبیر جام جم بودم که جهت ایرانیان خارج از کشور بود. در واقع ما 2500 شب برنامه بدون وقفه داشتیم.

حرف‌های مجری مناظره‌های انتخاباتی در «خندوانه»

این مجری راجع به مصاحبه هایی که تاکنون با مقامات داخلی و خارجی انجام داده است گفت: من در کشور عزیزمان ایران تقریبا با همه سیاسیون و مقامات مصاحبه داشتم و بسیار دوست داشتم که در خارج از کشور عزیزمان ایران هم با بعضی از مقامات مصاحبه داشته باشم و این جز برنامه و اولویت های من هست. من طرحی دارم که اگر بتوانم آن را اجرایی کنم بسیار خوب می شود. این طرح مشمول بر این است که با صدکارآفرین بزرگ دنیا مصاحبه تلویزیونی داشته باشم و آن ها از خاطرات زندگی و رموز موفقیت خود صحبت کنند. من در کشور عزیزمان ایران هم با 120 کارآفرین مصاحبه داشتم. همه این افراد تلاش، پشتکار و داشتن افق را از رموز موفقیت خود می دانستند. من از این 100 کارآفرین برتر دنیا لیستی تهیه کرده ام تا کارها مورد نیاز را انجام دهم.

وی ادامه داد: من مصاحبه هایی با سیاسیون کشورهای دیگر نیز داشته ام. جهت مثال با بشار اسد و سیدحسن نصرالله گفت وگو داشتم. همچنین جهت مصاحبه با مرسی به قاهره رفتم ولی به علت اینکه در آن جا پاسپورت ما را به رسمیت نمی شناختند دیر به قرار رسیدم و مصاحبه انجام نشد. من حتی با اوباما نیز قرار مصاحبه داشتم ولی به دلایلی این گفت وگو انجام نشد.

حیدری راجع به اشتغال جوانان اظهار کرد: دولت مسئولیت دارد که زمینه اشتغال جوانان را ایجاد کند ولی باید بدانیم که این چند میلیون بدون کار تقصیر خودشان هم هست. لیکن اگر بخواهند کار بسیار وجود دارد و می توانند درآمدهای بسیار بالایی داشته باشند من در بازار کارآفرینی می شناسم که دنبال فردی است که بتواند مسئولیت پذیر باشد و حال کار کردن داشته باشد ولی نتوانسته است این فرد را پیدا کند.

وی در آخر این برنامه نیز به پنج نفر از کسانی که علاقه مند هستند که مجری و گوینده شوند قول داد که کمک کند.

واژه های کلیدی: برنامه | نامزدی | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs