توجه برنامه نامزدی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

توجه: برنامه نامزدی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات نمی‌خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم / مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از ابتدا قرار بود در صورت افزایش تیم‌های ایرانی در آسیا، تیم ملی از آنها بازیکن نگیرد، به انتقادات نسبت به بازی با ازبکستان ت

نمی‌خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم / مهدی تاج

مهدی تاج:نمی خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم

عبارات مهم : فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از ابتدا قرار بود در صورت افزایش تیم های ایرانی در آسیا، تیم ملی از آنها بازیکن نگیرد، به انتقادات نسبت به بازی با ازبکستان تصویر العمل نشان داد.

به گزارش مهر، مهدی تاج راجع به اینکه این اردو آشفته ترین اردوی تیم ملی فوتبال بوده هست، گفت: جهت خودم متاسفم که اطلاعات دقیقی کسب نمی کنید. آدم که نباید راجع به هر چیزی نظر بدهد! شما در یک امری کارشناس هستید! به عنوان نمونه آدم اگر بخواهد راجع به اردو، جَوی کارشناسی کند که نمی شود. هرکسی باید راجع به یک حوزه و حدی کارشناسی کند!

وی افزود: راجع به پرسشها اردو ما دو راه داشتیم. اردوی تیم ملی بسیار عالی تشکیل شد. کی روش کار درستی کرده بود. فدراسیون هنگامی که دید استقلال و پرسپولیس هر دو اوج آمدند، نپذیرفت که بنویسد بدون بازیکنان تیم ملی بازی مرحله یک هشتم را برگزار کند. این سیاست را فدراسیون به درستی اتخاذ کرد چون احتمال داشت هر دو نماینده فوتبال ما از بین بردن شوند! این نه جهت فوتبال ما خوب بود و نه دو باشگاهی که میلیون ها هوادار دارند.

نمی‌خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم / مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: به کی روش گفتیم اردوی تیم ملی را بدون بازیکنان این دو تیم برگزار کند. ایشان هم اعلام کرد هنگامی که فدراسیون می گوید باید این کار را انجام بدهم. کی روش کار حرفه ای کرد چون خودش حرفه ای است و می فهمد. این اردو چند روزی ادامه یافت تا لژیونرها اضافه شوند. آنها هم نباید بازی هایشان لغو می شد. فدراسیون نباید درخواست می کرد و درخواست هم نکرد.

تاج در پاسخ به این سئوال که آیا کارلوس کی روش در برنامه پیش از فصل خود آینده نگری کرده بود این اردو با حضور ملی پوشان کلوب ها باشد یا بدون آنها؟ گفت: برنامه اول که تمام کلوب ها تایید کردند، این بود که اگر تیم های ما در آسیا اوج آمدند، از آنها بازیکن نگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از ابتدا قرار بود در صورت افزایش تیم‌های ایرانی در آسیا، تیم ملی از آنها بازیکن نگیرد، به انتقادات نسبت به بازی با ازبکستان ت

وی در خصوص اینکه اگر خلاف این تصویب شده است بود کارلوس کی روش زمین و وقت را به هم می دوخت؟ تاکید کرد: آفرین. همین عزیز (خطاب به یک مجری) هم می گفت آشفته ترین کار را جهت استقلال و پرسپولیس کردید! من هیچ کجای دنیا ندیدم که دو کلوب با میلیون ها هوادار بدون ملی پوش بازی کنند و بروند و از بین بردن شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا جهت عوض کردن برنامه لیگ قهرمانان نامه زدیم. حتی کره جنوبی و ژاپن را هم با خودمان هماهنگ کردیم ولی AFC نپذیرفت.

تاج تصریح کرد: کی روش تنها درخواستش از ما که درست هم بود این بود تا کنفدراسیون آسیا این راند آخر را از بین بردن کند چون به نفع قاره آسیا هست. تمام تیم ها در آسیا در بازی های تدارکاتی خود همه شکست خورده اند ولی ما تنها کشوری بودیم که الجزایر را شکست دادیم. الجزایر و تونس هم تیم های خوبی بودند. سرمربی تیم ملی هم گفت این دو تیم بسیار خوب هستند. ما دقیقا نظر سرمربی تیم ملی را عمل و با تیم هایی بازی کردیم که به مراکش هم شباهت داشتند.

نمی‌خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم / مهدی تاج

وی ادامه داد: بحث دیگر این است که می گویند ازبکستان با تیم زیر ۲۱ سال آمده هست. فقط می توانم بگویم متاسفم. هیچ توضیحی نمی دهم. باید مردم بفهمند اینجا یک بنگاه اطلاع رسانی درست است و تضعیف تیم ملی درست نیست. شاید هم درست باشد و من نفهمم!

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: ازبکستان تیم زیر ۲۱ سال نیست. نمی دانم از کجا آورده اند که تیم زیر ۲۱ سال است.

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه از ابتدا قرار بود در صورت افزایش تیم‌های ایرانی در آسیا، تیم ملی از آنها بازیکن نگیرد، به انتقادات نسبت به بازی با ازبکستان ت

رئیس فدراسیون فوتبال که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، راجع به انتقاد از برنامه های تیم امید و دیرمعرفی شدن کرانچار هم گفت: ما که تیم امید نداشتیم و الان تشکیل شده است هست. آدم خوب است اطلاعات داشته باشد. تیم امید ما اگر می خواست تشکیل بشود، هنگامی که گزینش سرمربی آن بافایده بود که بتوانیم اردو تشکیل بدهیم. کرانچار را دقیقا هنگامی که گزینش و معرفی کردیم که بتوانیم اردو تشکیل بدهیم. دقیقا یک روز قبل از مراسم خوش حالی نهایی لیگ دسته اول کرانچار را معرفی کردیم چون از لیگ دسته اول بازیکنان زیادی در تیم امید داریم. اگر سریعتر معرفی می کردیم هم خوب بود ولی برنامه ما آینده نگری شده است بود. اگر قبلش هم معرفی می شد، مجال اردو نبود.

وی با تشریح برنامه آماده سازی تیم امید تاکید کرد: اردوی بدون حرف و حدیث گذاشتند و یکسری را شناسایی کردند. یک تعداد می روند و یک تعداد در اردوی بعد معرفی می شوند. تیم امید هم بعد از آن به مشهد، کربلا و چین می رود.

نمی‌خواستیم مثل عربستان با استقلال و پرسپولیس واکنش‌ها کنیم / مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه سایتهای خبری اعلام کرده اند ازبکستان با بازیکنان جوان خود به کشور عزیزمان ایران آمده هست، گفت: فقط یک سایت زده است! آدم باید ببیند ذائقه اش چه چیزی را می پسندد! ما با تیم ملی ازبکستان قرارداد بستیم. ازبکستان بعد از عدم افزایش به جام جهانی جوانگرایی کرده است و فدراسیون این کشور هم عالی ترین بازیکنانش را به کشور عزیزمان ایران آورد؛ درست مثل ما که جوانگرایی کردیم.

تاج افزود: ازبکستان بعد از عدم صعودش، اعلام کرد این تیم ملی، تیم مهم هست. کی روش هم گفت همین تیم، تیم بهتری است چون دونده تر است و باید مراقب پای بازیکنان باشیم. ازبکستان تیمی است که به عنوان تیم ملی ازبکستان به کشور عزیزمان ایران آمد نه تیم زیر ۲۱ سال. اگر بازیکن ۲۱ سال هم دارد، عنوانش تیم زیر ۲۱ سال نیست. نظر کی روش هم همین بوده با همین تیم و آدم ها بازی کنیم. نظر سرمربی تیم ملی هم جهت ما مهمتر هست. کی روش ایرادی به این تیم نداشت و می گوید این تیم بسیار عالی است! بازی با ترکیه و یونان هم با نظر کی روش بوده است.

وی با بیان اینکه ازبکستان همان تیمی که در مرحله مقدماتی جام جهانی با آنها بازی کردیم، نبود خاطرنشان کرد: آنها بعد از عدم افزایش به جام جهانی، یکسری از بازیکنانشان را عوض کردن داده اند و تیم ملی اش همین بود که به کشور عزیزمان ایران آمد. حالا دیگر نمی دانم ازبکستان آیا حسن و حسین را نیاورده است! این تیم ملی ازبکستان بود.

رئیس فدراسیون فوتبال راجع به اینکه آیا تشکیل اردوی تیم ملی با سه بازیکن دلخواه شما بود؟ گفت: ما سه دسته بازیکن داریم. یک دسته از پرسپولیس، یک دسته از استقلال، یک دسته از سایر کلوب ها و یک دسته هم لژیونر! این چهار گروه بازیکنان تیم ملی ما را تشکیل می دهند. تیم استقلال با ذوب آهن در بازی آسیایی به هم خوردند و ۱۰۰ هزار نفر هم آمدند و تشویق کردند. یک نظری بود که مدیر فدراسیون از اختیار خودش استفاده کند و بگوید پرسپولیس بدون ملی پوشانش در آسیا بازی کند. مثل همان کاری که عربستان کرد و از بین بردن شد. ما این کار را نکردیم. اعلام کردیم استقلال و پرسپولیس با بازیکنان خودشان در آسیا بازی کنند. زمانی هم که بازی هایشان تمام شد به اردوی تیم ملی آمدند. ما مجوز دادیم؛ این کلوب ها مقصر نیستند.

واژه های کلیدی: فوتبال | استقلال | استقلال | بازیکنان | پرسپولیس | ازبکستان | پرسپولیس | اردوی تیم ملی | کنفدراسیون آسیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs